Спорт 19.04.2025 22:35 Снимка: ДНЕС+
Ансамбълът донесе злато на България на Световната купа в Баку
Грациите изпревариха олимпийския шампион Китай
След като по-рано днес Стилияна Николова спечели бронз в индивидуалния многобой на Световната купа по художествена гимнастика в Баку, сега България може да се радва на злато. Което бе спечелено от националния ни ансамбъл в същата дисциплина в азербайджанската столица.
Грациите ни в състав София Иванова, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева, бяха по-добрите от олимпийските шампионки от Китай, изпреварвайки ги за първото място.
Българските момичета бяха отлични и си осигуриха сбор от 53.400 точки след 25.150 на пет ленти и 28.250 на три топки и два обръча, което се оказа напълно достатъчно за триумф.
Китай остана на второ място с 51.850 точки, а третата позиция е з аУкрайна с 48.250 точки.
Утре предстоят още два финала за нашите момичета - на топки и обръчи, както и на пет ленти.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората
- 15:55 Калин Стоянов пита главния прокурор какво се случва с делото срещу Демерджиев
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
- 15:27 Радев назначи нов зам.-министър на икономиката
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан