Анди Мъри показа характер, а Беретини уплаши всички

Спорт 21.03.2024 15:02 Снимка: Getty Images

Анди Мъри спечели победа на Мастърс турнира в Маями, която се оказа негов успех под №30 в надпреварата.

36-годишният британец обърна мача с Матео Беретини - друг изстрадал в последните години играч, който опитва да намери най-добрата си форма след дълги проблеми с травми.

Мъри победи с 4:6, 6:3, 6:4 да два часа и 48 минути в голяма битка, а в разгара на боя се стигна и до кризисен момент. Беретини трябваше да сервира за оставане във втория сет при 2:5, когато се олюля и се подпря на ракетата си, за да не падне на корта.

Веднага мачът бе спрян и бе повикан медицински екип на, а Матео седна на стола си и затвори очи. Дишаше тежко и получи необходимото внимание от лекарите, измериха кръвното му налягане... После италианецът продължи битката, но я загуби от Мъри.

Беретини не бе играл на най-високо ниво от US Open 2023, изпадна извън топ 100 на ранглистата, а бе част от топ 10 преди две години.

"Добре ли си?", ясно се видя да пита Анди на мрежата, когато двамата се поздравяваха.

"Прилоша ми за момент", отвърна Матео.

А Мъри написа на камерата на телевизионния екип, където тенисистите оставят традиционните си послания към феновете след мач: "Има още живот в старото куче".

Типично за британеца.

Следващият му съперник е Томас Мартин Ечевери, който го елиминира в три сета на Australian open през януари.