Наука 05.10.2020 14:55 Снимка: БГНЕС
Нобелова награда за откривателите на вируса на хепатит С
Нобеловата награда за физиология и медицина за 2020 година е присъдена на откривателите на вируса на хепатит С, обявиха днес от Нобеловия комитет в Стокхолм.
Носителите на наградата са Харви Алтер (САЩ), Майкъл Хутън (Великобритания) и Чарлз Райз (САЩ).
Утре ще бъде обявена наградата за физика, а в сряда – за химия. В четвъртък предстои да стане известно името на Нобеловия лауреат по литература, а в петък – носителя на Нобеловата награда за мир. /БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:18 Румъния задържа българин за корупционна схема в хазарта
- 16:11 Учени за първи път разчетоха напълно съдържанието на овъглен свитък от Херкулан
- 16:03 На 98 години почина легендарната актриса от златната ера на Холивуд Ан Блайт
- 15:55 Румен Драганов: Джирото и Дара са голяма реклама за туризма на България
- 15:50 Бившата гимнастичка Цвети Стоянова: Отне ми 10 години да проговоря за трагедията
- 15:46 МВнР към Мицкоски: Отдаваме изключително значение на защитата на дипломатическата кореспонденция
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска