Наука 24.03.2026 17:40 Снимка: ДНЕС+
НАСА ще строи база на Луната
НАСА се отказа от плановете си да разположи космическа станция в лунната орбита, агенция Ройтерс.
Шефът на агенцията Джаред Айзъкман заяви, че вместо това компонентите ще бъдат използвани за изграждане на база на повърхността на Луната.
Ходът е част от редица промени, които новият администратор прави във водещата лунна програма на агенцията.
Очаква се това да улесни по-обширните научни изследвания и проучвателни дейности на Луната, в съответствие с дългосрочните цели на НАСА за развитие на естествения спътник на Земята.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
- 14:21 Министерството на финансите публикува на сайта си законопроекта за държавния бюджет за 2026
- 14:13 НЗОК хареса предложението на държавата за парите за здраве за 2026 г.
- 14:05 Цигарите поскъпват от август
- 13:57 КЗК започна проучване за високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2 на Летище „Васил Левски“
- 13:49 Преполовен Мондиал 2026: Картината за елиминациите и класирането на третите отбори
- 13:42 Лукашенко спря ретранслаторите на границата с Украйна
- 13:36 ООН: Горещата вълна в Европа е цената, която плащаме за замърсяването с изкопаеми горива