
Наука 09.05.2021 10:49 Снимка: ДНЕС+
Китайската ракета падна западно от Малдивите
Китайската ракета Long March 5B е паднала в Индийския океан, съобщи CNN с позоваване на китайската космическа агенция.
18-тонната ракета да падна западно от Малдивите. Според китайската агенция зоната на приземяване е около 72.47° източна дължина и 2.65° северна ширина.
Според китайската страна, голямата част от ракетата се е разпаднала при навлизането ѝ в атмосферата.
По-рано партийната китайска медия Global Times заяви, че ракетата е направена от тънка алуминиева сплав, която лесно ще изгори в атмосферата, представлявайки изключително малък риск за хората.
Приблизително 30-метровият модул е сред най-големите космически отломки, които падат на Земята.
Пресаташето на Белия дом Джен Псаки заяви на брифинг в сряда, че Космическото командване на САЩ е "наясно и проследява местоположението" на китайската ракета./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за петък, 4 юли 2025 г.
- 20:51 Мъж рани четирима души с брадва във високоскоростен влак в Германия
- 20:50 Бивш кмет на Луганск бе убит от атентаторка-камикадзе, съобщиха местните руски власти
- 20:49 България замесена в глобална схема за ДДС измами с ултраскъпи коли, щетите надхвърлят 100 млн. евро
- 20:47 Няколко души са намушкани с нож в близост до търговски център в Тампере, Финландия
- 20:44 Има загинал след инцидент във военния завод „Арсенал“ в Казанлък
- 19:36 Маги Халваджиян е новият продуцент на шести сезон на "Под прикритие"
- 19:30 Мъртва котка и валс с Путин: Как бившият външен министър на Австрия намери нов дом в Русия