Избират “автомобилен цар” в САЩ

Наука 16.01.2009 11:50

Новоизбраният президент на САЩ Барак Обама е готов да назначи човек на специалния пост "автомобилен цар на САЩ". Според изданието The New York Times тази позиция вероятно ще заеме Стивън Ратнър, човек, свързан с Демократичната партия на САЩ.

Ратнър е съучредител на частната инвестиционна компания Quadrangle Group с актив шест милиарда долара.

Освен това той се ползва с голямо доверие от страна на кмета на Ню Йорк - Майкъл Блумбърг.
Въпреки че още няма окончателно становище от страна на управляващите, Ратнър е готов да заеме поста.

Както вече писахме, през декември американското правителство отпусна 17,4 милиарда долара, за да спаси американските автомобилни гиганти от банкрут.

Очаква се през март те отново да потърсят финансова помощ.

Едно от условията за предоставянето й е назначаването на т.нар. "автомобилен цар", чиновник, който ще управлява работата на профсъюзите, работниците, отношенията с кредиторите и доставчиците.

Освен това той ще трябва да следи и реорганизацията в корпорациите, която също беше част от условията. /speed-press.com

CHF CHF 1 2.09336
GBP GBP 1 2.24421
RON RON 10 3.85712
TRY TRY 100 4.11361
USD USD 1 1.66823