Италия забрани играта "Manhunt 2"
Наука 21.06.2007 15:09
Италианският министър на комуникациите Паоло Джентилони забрани видеоиграта "Manhunt 2", като я нарече "жестока и садистична". Играта, произведена от американската компания Rockstar Games за PlayStation 2 на Сони и Wii на Нинтендо, съдържа призиви към насилие и убийства, каза още министърът. Той е отправил жалба до Софтуеърната федерация на Европа Software Federation of Europe (ISFE).
Играта трябва да излезе в Северна Америка на 10 юли, а в Европа на 13 юли.Тя беше забранена вече във Великобритания и в Ирландия. /АФП - БГНЕС
Играта трябва да излезе в Северна Америка на 10 юли, а в Европа на 13 юли.Тя беше забранена вече във Великобритания и в Ирландия. /АФП - БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме
- 08:31 Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна