
Наука 26.06.2020 18:51 Снимка: ДНЕС+
Бил Гейтс не вярва в ефикасността на ваксината
Основателят на „Майкрософт“ Бил Гейтс предупреди, че коронавирусната ваксина може да не е много ефективна като бариера за разпространението на инфекцията.
В интервю за CNN обясни песимизма си така: „Когато разработват ваксина, създателите се ръководят от две характеристики – превенция на болестта при ваксинирания и предотвратяване на предаването на инфекцията на други хора“.
“Не е гарантирано, че ваксината ще бъде идеалното блокиращо средство срещу предаване на инфекцията”, добави той.
В същото време основателят на „Майкрософт“ похвали ефективността на имунния отговор на организма към болестта. Според него, разработеният имунитет предпазва от риска от повторна инфекция поне за една година.
Бил Гейтс подкрепи прогнозата на главния инфекционист в САЩ Антъни Фаучи, който предположи че ваксина срещу коронавируса ще бъде готова в края на 2020 г. или началото на 2021 г. /БГНЕС
Още по темата
-
-
-
Бил Гейтс обеща да дари 200 милиарда долара до 2045 г.
преди 2 месеца
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 10:02 The Telegraph: "Коалицията на желаещите" ще патрулира небето над Украйна след спирането на огъня
- 09:50 Симпатичен външен вид, фалшив образ – опасната сила на политическия пиар
- 09:40 Мехмед Дикме: Борисов е прав - без Пеевски няма правителство, няма еврозона, няма реформа
- 09:29 Летище Бургас с иновативна гейт зона, увеличаваща значително капацитета на терминала
- 09:23 Николай Денков, поредният незнаещ за корупция: Обвиненията срещу Коцев и Василев са скалъпени
- 09:18 Гранична полиция задържа 40 кг канабис при операция по море край Бяла
- 09:08 Русия национализира най-голямата компания за добив на злато в страната
- 08:58 Мецола в писмо до Радев: Политиката на разширяване на ЕС остава стратегически приоритет за ЕП