Наука 18.12.2020 13:47 Снимка: ДНЕС+
Бебета, родени от майки с COVID-19, имат антитела срещу коронавируса
Всички пет бебета, родени от жени с Ковид-19 по време на изследване в Сингапур, имат антитела срещу причиняващия заболяването коронавирус, предаде Ройтерс.
За изследователите засега остава неясно какво ниво на защита осигуряват наличните антитела, предава БТА.
Проучването е обхванало 16 жени. Повечето участнички са били с леки форми на заболяването. По-остри реакции са настъпили при по-възрастните жени с по-висок индекс на телесната маса - тенденция, която се наблюдава и сред общото население.
И при петте участнички, които са родили бебетата си до момента на публикуване на изследването, е установено наличието на антитела, според Сингапурска мрежа за акушерство и гинекология.
Броят на антителата при бебетата варира. Изследователите са установили, че той е по-висок сред тези, чиито майки са се заразили по-близо до момента на раждането.
Специалистите отбелязват, че е необходимо допълнително наблюдение, за да се види дали антителата ще намаляват с напредването на възрастта на бебетата./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник