Наука 27.10.2024 18:12 Снимка: ДНЕС+
Астронавтът на НАСА е изписан от болницата, където постъпи след завръщането си от космоса
Астронавтът на НАСА, който за кратко бе хоспитализиран след завръщането си от космоса, е бил изписан от болницата, съобщи АП, позовавайки се на американската космическа агенция.
Астронавтите на НАСА Матю Доминик, Майкъл Барат и Джанет Епс, както и руснакът Александър Гребенкин бяха откарани в болница за допълнителни медицински прегледи в петък, след като се приводниха в капсула с парашут в Мексиканския залив край бреговете на Флорида.
Трима от тях бяха освободени и се върнаха в Хюстън. Един астронавт на НАСА - който не беше идентифициран - беше оставен за наблюдение в болницата заради неуточнен медицински проблем. Позовавайки се на неприкосновеността на личния живот на пациентите, космическата агенция отказа да назове астронавта или да съобщи подробности за състоянието му. НАСА съобщи само, че астронавтът е в "добро здраве" и ще "възобнови нормалното възстановяване след полета заедно с другите членове на екипажа", допълва БТА.
Екипажът пристигна на Международната космическа станция през март и трябваше да се върне на Земята преди два месеца. Но обратното пътуване се забави заради технически проблеми и урагана "Милтън".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци