Любопитно 27.05.2021 16:57 Снимка: ДНЕС+
Защо кабелите на Apple се повреждат толкова лесно
Джаджите на Apple са синоним за качество и дълголетие, но една продуктова категория е добре известна с парадоксалното си отклонение от стандартите на компанията.
От години насам кабелите на Apple са пословично ненадеждни, а логичното заключение е, че с тях компанията ни принуждава периодично да се харчим за нови.
Цяло постижение е да изкараме пълна година с фабричния кабел от кутията на iPhone, но проблемът далеч не е ограничен само до кабела за зареждане на телефон.
Скъсаният в края си кабел е често срещано преживяване и сред собствениците на MacBook, iPad и традиционните слушалки.
Важно е да знаем обаче, че това невинаги е било така.
Някога (преди появата на iPhone през 2007 г.) кабелите на Apple разполагаха със солиден PVC елемент на мястото на тънкия гумиран елемент, който познаваме в ерата на iPhone.
Решението е било продиктувано изцяло от естетически мотиви, които очевидно са взели превес над функционалността и здравината, казват от Apple Explained.
Вероятно е обаче роля да е изиграла и инициативата A Greener Apple, стартирана от покойния Стив Джобс, чиято цел е да елиминира вредните и неустойчиви материали от продуктите на компанията.
Дали продажбите на допълнителни кабели са били основна цел - няма как да знаем, но със сигурност са били съображение.
Добрата новина е, че от скоро Apple започна да залага на кабели с текстилно покритие.
С такива разполагат новият iMac и HomePod, но за момента не знаем със сигурност дали ще видим подобни кабели в кутиите на предстоящите модели MacBook и iPhone, които ще видим до края на годината. /lifestyle.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:11 Силна гръмотевична буря се разрази над Бургас тази сутрин
- 09:08 Никой няма да остане без пенсия, увери зам.-министърът на транспорта и съобщенията
- 09:01 Лондон: Оказахме подкрепа на САЩ по задържането на руския танкер
- 08:53 В Москва: Задържането на "Маринера" е пиратството на ХХI век
- 08:46 САЩ задържаха в Карибско море още един танкер от сенчестия флот, свързан с Венецуела
- 08:38 Гореща вълна обхвана южните австралийски щати и предизвика пожари
- 08:31 Тръмп: Без моята намеса Русия вече щеше да има цяла Украйна! Винаги ще бъдем с НАТО!
- 00:20 Хороскоп за четвъртък, 8 януари 2025 г.