Любопитно 07.08.2021 14:30 Снимка: ДНЕС+
Xiaomi и как компанията се превърна във водещия производител на смартфони в света
Само преди няколко дни Strategy Analytics съобщи, че през втората четвърт на годината Xiaomi е успяла да измести Samsung и да грабне короната за най-много продадени телефони на територията на Европа.
В самия край на седмицата Counterpoint Reasearch пък обявиха, че Xiaomi вече е номер едно и в световен план, след като през юни е успяла да задмине Samsung по реализирани продажби на смартфони.
Китайската марка е държала 17.1% от световните продажби, сочат данните, докато дяловете на Samsung и Apple се равняват респективно на 15.7% и 14.3%.
Компанията прилага агресивна стратегия на разрастване в Европа като наскоро дори отвори първия си магазин в София. И много ефективно успява да завземе пазара, който вече Huawei не е в състояние да обслужва.
След като Xiaomi се превърна в една от най-популярните марки в средния клас телефони, сега навлиза и в премиум сегмента с модели като Mi 11 Ultra и започва да привлича по-платежоспособни потребители.
Освен това, компанията печели милиони фенове и с продукти като спортната гривна Mi Band или Mi Robot Vacuum, които насочват вниманието на все повече и разнообразни потребители към портфолиото на марката.
Основните причини за стремглавия напредък на Xiaomi във втората третина на 2021 г. според Counterpoint са две - атрактивните и същевременно достъпни телефони, които компанията пусна на пазара през последната година, и COVID кризата.
Очевидно отливът при Samsung се дължи не само на слабото представяне на моделите от серията Galaxy S21, но и на внезапно надигнала се вълна от заразени във Виетнам, където се произвеждат известна част от джаджите на корейската компания.
Ако проблемите там продължат, е възможно Xiaomi да остане на върха и в третата четвърт на годината./lifestyle.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци