В Италия може да се живее и гратис

Любопитно 03.08.2007 12:14

Многобройни италиански сайтове предлагат възможности за безплатно ползване на услуги или продукти – от квартира и хранителни стоки до телефонни разговори. В доста на брой общини, като се започне от Рим, съществуват места, където човек може да ползва гратис Интернет. В парковете на „Вила Ада“ и „Вила Боргезе“ във Вечния град има пунктове, където можете да свържете компютъра си безплатно. Вървейки из града пък, можете да получите почти на всяка улица безплатен всекидневник – вече се издават няколко подобни вестника в големите градове.

От септември в мрежата ще може да се посети сайта www.viveregratis.it, където създателят му Франческо Гаудино смята да събере накуп всички асоциации и ресторанти, които предлагат храна гратис. Многобройни земеделски ферми са склонни да даряват продуктите си, които са част от свръхпроизводството им. В противен случай те трябва да отидат за боклука. Става въпрос за кафе, тестени продукти от рода на спагетите, портокали, грозде, но също така и за дрехи.

В Италия е възможно да ползвате гратис и телефонни услуги. Мобилният телефонен оператор „3“ например предлага тарифа, при която телефонната ви карта се зарежда посредством всяко получено обаждане или есемес. По този начин можете да се озовете с телефонен кредит и от 400 евро.

На сайта www.freeonline.it пък е възможно да се намерят безплатни технологични продукти. Гратис може и да се живее – в Милано например многобройни пенсионери приютяват в къщите си студенти, които плащат само за консумативи. Подобни оферти могат да се намерят на www.scambiocasa.com, www.hospitalityclub.org, www.couchsurfing.com. Успех обаче имат и сайтовете за взаимна размяна на апартаменти по време на ваканции. /ПронтоСофия /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355