Любопитно 12.11.2025 15:38 Снимка: Getty Images
Тайланд затяга контрола върху алкохола. Туристите рискуват глоби
Туристите, планиращи пътуване до Тайланд, са предупредени да се запознаят внимателно с новите закони за консумацията на алкохол, които са в сила от 8 ноември. Нарушителите рискуват солени глоби, предупреждава Daily Mail.
Тайланд отдавна е известен с оживения си нощен живот. Но властите затягат контрола върху пиенето, за да осигурят по-безопасна и приветлива среда както за местните, така и за посетителите.
Според новите правила продажбата на алкохол остава разрешена само между 11:00 и 14:00 часа, както и между 17:00 и полунощ. Купуването или получаването на напитки извън тези часове, дори от магазини, може да доведе до глоба до 10 000 тайландски бата (около 265 евро).
Остава и забраната за продажба между 14:00 и 17:00 часа, както и от 00:00 до 11:00 часа. Освен това рекламата и промотирането на алкохолни напитки е ограничено, разрешава се само за фактически или образователни цели, одобрени от Министерството на здравеопазването, съобщава Daily Mail.
"Тайланд актуализира своите разпоредби за пиене на алкохол, като въведе глоби до 10 000 тайландски бата за пиене извън разрешените часове. За повечето посетители това няма да повлияе значително на престоя им, тъй като баровете и ресторантите вече спазват тези правила", коментира Хелън Уит, експерт по дестинации за Тайланд.
Властите подчертават, че законната възраст за пиене е 20 години, а туристите трябва винаги да носят документ за самоличност. Препоръчва се също пиенето само в лицензирани заведения и умерена консумация на алкохол.
Спазването на новите правила ще помогне на пътуващите да избегнат неприятни изненади и да се насладят напълно на всичко, което тази екзотична и гостоприемна страна предлага.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:49 Трус във Volkswagen: топ мениджъри виждат заплаха за съществуването на автомобилния гигант
- 15:37 "Умникът" Муте загуби огромна сума, след като реши да повтаря думата "f*ck" в интервю
- 15:24 Фон дер Лайен: ЕС може да ограничи защитата на украинските бежанци, за да не лишава Киев от войници
- 15:12 Специалният пратеник на Тръмп пътува към Швейцария за преговори с Иран
- 15:01 Тръмп представи новия луксозен президентски „Еър Форс 1“ , подарък от Доха, и предизвика скандал
- 14:48 Тъкър Карлсън: Краят на американската империя дойде след 100 дни война с държава в изолация
- 14:37 В Бостън търсят 100 000 бири по спешност заради Шотландия (ВИДЕО)
- 14:26 Украинец и румънец бяха осъдени за палежа на имотите на Киър Стармър