Стил, а не сексапил на "Оскар"-ите

Любопитно 22.02.2013 21:14

Когато преминат по червения килим за наградите "Оскар" (oscar.go.com) на 24 февруари, се очаква актрисите да носят рокли, излъчващи великолепие и изтънченост, вместо да предизвикат увисване на нечия челюст с тоалети, разкриващи предизвикателно плътта, предаде Ройтерс.

Броени дни преди най-голямото шоу в музикалния бизнес - наградите "Грами", участниците бяха посъветвани да се въздържат от публични демонстрации на задни части, зърна на гърди и гениталии.

Препоръките явно бяха чути, след като на церемонията липсваха дръзки прояви на разголване.

Модните експерти обаче не очакват гостите в театър "Долби" в Лос Анджелис, където наградите "Оскар" ще бъдат раздадени за 85-и път, да шокират.

Вместо това

специалистите прогнозират оригинални решения,

вдъхновени от Седмицата на висшата мода в Париж през януари и демонстрация на поръчкови рокли на стойност десетки хиляди долари.

Топ дизайнерите са петимни да обличат най-популярните холивудски звезди, предлагайки под наем тоалети и бижута за наградната церемония, наблюдавана от над един милиард зрители по света.

Известно е, че за мнозина модата на "Оскар"-ите е също толкова важна, колкото самите отличия.

Да се представят впечатляващо на най-голямото събитие в шоубизнеса е критично както за желаещите да бъдат забелязани актриси, така и за дизайнерите, бижутерските и козметичните компании, стремящи се към глобално признание и следващия солиден договор.

Препоръката на Академията за кинематографично изкуство и наука, която присъжда "Оскар"-ите, е гостите да бъдат официално облечени.

Говорителка на Академията обаче отказва да уточни дали участниците в бляскавото шоу получават по-подробни препоръки за избора на тоалети, заявявайки само, че "Оскар"-ите и Балът на губернатора са събития, изискващи официално облекло".

Живото излъчване на шоуто не предполага към "гафове с гардероба".

Присъстващите са наясно, че критиците са готови да се нахвърлят върху всеки, чието облекло не е съобразено със събитието.

Дизайнерът Марк Бауър, който облича три знаменитости за тазгодишната церемония, нарича червения килим на "Оскар"-ите "най-впечатляващо ревю на планетата". Бауър отбелязва, че "подходящото облекло може да изстреля нечия кариера от нула до сто".

Едва ли някой се съмнява в думите му - творенията на Бауър редовно фигурират в класации за стил. Неговата бяла сатенена рокля, с която Анджелина Джоли се появи на наградите през 2004 г., очарова публиката. Джоли е професионалист на червения килим.

Миналата година тя отново "открадна шоуто", разкривайки десния си крак през цепката на черна рокля на Версаче.

Появата й в този вид предизвика глобална "имитаторска мания", довела до новата дума "легбомб".

Десният крак на холивудската звезда дори се сдоби със собствен профил в Туитър. Стойността на тоалетите, демонстрирани на "Оскар"-ите, е трудна за определяне. Роклята на "Диор", с която актрисата Натали Портман се появи на миналогодишната церемония, по-късно бе продадена за 50 000 долара.

В нощта на великолепието фотографиите на звездите, получили "Оскар" за най-добра актриса, също остават в историята - Грейс Кели в синя сатенена рокля на Едит Хед през 1955 г., Джулия Робъртс в черна рокля на Валентино през 2001 г., Холи Бери в рокля с прозрачен корсет и сатенена пола в бургундско червено на Ели Сааб през 2002 г.

Една от актрисите, към която е насочено вниманието тази година, е 22-годишната Дженифър Лорънс, номинирана за главна женска роля за "Наръчник на оптимиста".

Лорънс е изградила добри професионални отношения с творческия директор на "Диор",

белгийския дизайнер Раф Симон, и носеше тоалети на модната къща на скорошните награди "Златен глобус" и БАФТА.

И докато предстои да се разбере дали Дженифър Лорънс отново ще заложи на предпочитаната си марка за "Оскар"-ите, модният експерт Сам Сабура очаква изобилие от черно и бяло, демонстрирани от "Диор" и "Шанел" в Париж.

Сабура прогнозира, че вталените поли силно ще повлияят избора на рокли в нощта на наградите.

Модният експерт очаква също "изблици" на есенни и пролетни цветове като кобалтово синьо, ярко червено и жълто.

Оскаровият червен килим е "гранд дамата на всички червени килими - световна сцена, налагаща бъдещите тенденции в стила на обличане", казва Сам Сабура.

Марк Бауър предрича и голямото завръщане на флоралните щампи. "Флоралните щампи от години присъстват в дневните рокли, но сега навлизат във висшата мода и балните рокли.

Те дават различен нюанс и не виждам защо да не залегнат и във вечерните тоалети", казва дизайнерът.

Независимо кой цвят, десен или дизайнер ще изберат звездите, които ще преминат по червения килим на "Оскар"-ите, основен лайтмотив, както винаги, ще бъде отдаването на почит към златните години на Холивуд и миналата ера на безвременна елегантност на икони като Рита Хейуърт, Вероника Лейк и Одри Хепбърн, предричат модните експерти. /vesti.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355