“Сребърни звънчета” се върнаха с 4 златни медала от Италия
Любопитно 11.04.2007 16:29
С четири златни медала и плакет за лауреатско звание от кметството на град Белария се завърна варненският детски вокален ансамбъл “Сребърни звънчета”, участвал във фестивала “Орфей” в Италия.
В концертите по адриатическото крайбрежие – градовете Игея и Белария – са взели участие и други български състави, но певците от морската столица са получили най-големите отличия. Това стана известно на дадената по този повод пресконференция в пресцентър “Варна” от музикалния педагог на ансамбъла Юлия Недева.
Четирите златни медала са били завоювани от солистите Десислава Арнаудова, Адриана Съботинова, Йоан Йорданов и Ася-Мария Даскалова. От тях най-малка е първокласничката Десислава, а най-голям – Йордан, който е в IX клас.
По думите на г-жа Недева нашите певци са впечатлили италианците най-вече с артистичните си изпълнения, добрия подбор на песните и чудесните си костюми, който според педагожката били най-хубави в сравнение с тези на всички останали.
След блестящото си представяне “Сребърни звънчета” е получил покана за детски фестивали в Германия и Австрия, които ще се проведат през 2008 г.
Детският вокален ансамбъл се състои от близо 70 деца, като във фестивала на Апенините са взели участие 18 изпълнители от I до XII клас.
Ансамбълът “Сребърни звънчета “ е основан през 1966 г. в Кюстендил от Ангелина Милева, която през 1993 г. се мести в морската столица и създава варненските “Сребърни звънчета”. Обединени в подготвителна и концертна формация, “звънчетата” имат в репертоара си повече от 400 песни от български и световни автори.
В концертите по адриатическото крайбрежие – градовете Игея и Белария – са взели участие и други български състави, но певците от морската столица са получили най-големите отличия. Това стана известно на дадената по този повод пресконференция в пресцентър “Варна” от музикалния педагог на ансамбъла Юлия Недева.
Четирите златни медала са били завоювани от солистите Десислава Арнаудова, Адриана Съботинова, Йоан Йорданов и Ася-Мария Даскалова. От тях най-малка е първокласничката Десислава, а най-голям – Йордан, който е в IX клас.
По думите на г-жа Недева нашите певци са впечатлили италианците най-вече с артистичните си изпълнения, добрия подбор на песните и чудесните си костюми, който според педагожката били най-хубави в сравнение с тези на всички останали.
След блестящото си представяне “Сребърни звънчета” е получил покана за детски фестивали в Германия и Австрия, които ще се проведат през 2008 г.
Детският вокален ансамбъл се състои от близо 70 деца, като във фестивала на Апенините са взели участие 18 изпълнители от I до XII клас.
Ансамбълът “Сребърни звънчета “ е основан през 1966 г. в Кюстендил от Ангелина Милева, която през 1993 г. се мести в морската столица и създава варненските “Сребърни звънчета”. Обединени в подготвителна и концертна формация, “звънчетата” имат в репертоара си повече от 400 песни от български и световни автори.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
- 15:27 Радев назначи нов зам.-министър на икономиката
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“