Путин разказва шпионски виц
Любопитно 28.01.2011 14:31
Руският премиер Владимир Путин, бивш агент на КГБ по времето на Съветския съюз, разказа виц за тайните служби, за да илюстрира тромавата работа на бюрокрацията в Русия.
Агенция Франс прес цитира телевизионно предаване, в което Путин говори пред ръководството на руския съвет за развитие на местното самоуправление, заседавал вчера в Оренбург (Южен Урал).
Министър-председателят разказа вица във връзка с разработвания списък от 80 административни услуги, които ще се предоставят в Русия "на едно гише":
Ето вица на Путин:
"Американски шпионин, решава да се предаде на руските служби. Идва на Лубянка" - седалището на Федералната служба за сигурност (бившия КГБ) в Москва
- Аз съм шпионин и искам да се предам.
- Шпионин на коя държава?
- Американски.
- Тогава идете в стая номер пет.
Човекът отива в стая номер пет. Там го питат: - Оръжие имате ли?
- Да.
- Тогава идете в стая номер седем.
В седма стая го питат: - Имате ли средства за специална връзка ?
- Да.
- Тогава идете в стая номер двайсет.
В стая номер двайсет питат: - А имате ли поставена задача?
- Да.
- Добре тогава, щом ви е поставена задача, вървете си я изпълнявайте и не ни пречете да работим!"
"Корупцията, тираничната бюрокрация са хронична болест за страната ни, и през царската епоха, и през съветската все е същото", заключил Путин.
Агент на съветското разузнаване в бившата ГДР, Путин оглавява след това Федералната служба за сигурност, после е избран за президент на Русия и управлява страната от 2000 до 2008 г., а след това стана министър-председател. /Vesti.bg
Агенция Франс прес цитира телевизионно предаване, в което Путин говори пред ръководството на руския съвет за развитие на местното самоуправление, заседавал вчера в Оренбург (Южен Урал).
Министър-председателят разказа вица във връзка с разработвания списък от 80 административни услуги, които ще се предоставят в Русия "на едно гише":
Ето вица на Путин:
"Американски шпионин, решава да се предаде на руските служби. Идва на Лубянка" - седалището на Федералната служба за сигурност (бившия КГБ) в Москва
- Аз съм шпионин и искам да се предам.
- Шпионин на коя държава?
- Американски.
- Тогава идете в стая номер пет.
Човекът отива в стая номер пет. Там го питат: - Оръжие имате ли?
- Да.
- Тогава идете в стая номер седем.
В седма стая го питат: - Имате ли средства за специална връзка ?
- Да.
- Тогава идете в стая номер двайсет.
В стая номер двайсет питат: - А имате ли поставена задача?
- Да.
- Добре тогава, щом ви е поставена задача, вървете си я изпълнявайте и не ни пречете да работим!"
"Корупцията, тираничната бюрокрация са хронична болест за страната ни, и през царската епоха, и през съветската все е същото", заключил Путин.
Агент на съветското разузнаване в бившата ГДР, Путин оглавява след това Федералната служба за сигурност, после е избран за президент на Русия и управлява страната от 2000 до 2008 г., а след това стана министър-председател. /Vesti.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:42 САЩ разочаровани от опитите на Мачадо да се върне във Венецуела
- 11:31 Защо виждаме все повече играчи с розови обувки на световното първенство
- 11:19 Хомеопатията беше "златна мина", но водещият играч на пазара вече гледа другаде
- 11:08 Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
- 10:56 В Германия няма доброволци за армията, решават дали да върнат задължителната военна служба
- 10:45 Спътниците на обвинения за катастрофата край Мездра го молили: Намали, намали!
- 10:33 Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
- 10:22 Александър Вучич обяви, че ще подаде оставката си