Любопитно 04.01.2025 15:35 Снимка: ДНЕС+
Принц Уилям обмисля да модернизира монархията, когато приеме кралската корона
Принц Уилям, наследникът на британския трон, е готов да внесе нова перспектива в монархията, когато поеме короната от баща си крал Чарлз III.
Твърди се, че принцът на Уелс подготвя планове да модернизира кралското семейство и да го направи по-свързано с обществеността, според нов доклад.
Съобщава се, че 42-годишната кралска особа е изготвила план за промени за бъдещето си в подготовка за предопределената му роля.
Както съобщава Express UK, "промените трябва да ограничат всички членове на кралското семейство до жители на Обединеното кралство, родени в Обединеното кралство“
Добре позициониран източник каза на изданието, че по-големият брат на принц Хари е готов да приложи драстични планове за монархията, когато се възкачи на трона.
Докладваните промени, които все още не са официални, могат да доведат до още по-разклатена монархия от тази, която в момента има болният баща на принц Уилям.
При потенциалното царуване на Уилям семейството може да се занимава с по-малко кралски ангажименти, намалена формалност и възможна преоценка на отношенията си с Британската общност.
Планът може също така да накара кралската особа да се съсредоточи почти изцяло върху семейството на Уелс, с намалена коронация и церемонии, формиращи голяма част от ежедневието им.
Въпреки че това новината не е потвърдена от принца или двореца. Идеята, че промените ще настъпят, беше намекната от принца, когато той описа бъдещата си цел да стане крал.
В Кейптаун миналата година Уилям каза: "Опитвам се да работя по различен начин и за моето поколение"
Подходът на съпруга на принцеса Кейт вероятно ще наблегне на прозрачността, проблемите на околната среда и осведомеността за психичното здраве, отразявайки ценностите на по-младите поколения.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:46 АПС взема третия мандат и ще мисли
- 12:43 Местят Любослав Пенев в България, семейството му търси частен самолет
- 12:39 Костадинов: Радев направи сериозна грешка
- 12:36 Долетяха 20 "Искандер"-а: Русия доубива енергийната система на Киев
- 12:31 Борислав Цеков: Андрей Гюров за служебен премиер може да застраши легитимността на кабинета
- 12:29 НСИ измери 0,1% инфлация през декември 2025 г., на годишна база тя е 5%
- 12:23 Турската полиция залови 298 кг кокаин на пристанището в Мерсин
- 12:14 430 лекарства са изчезнали от българския пазар за година, а това е опасна тенденция