Песен, изпълнявана от Путин, е хит в руските дискотеки

Любопитно 30.06.2011 19:46

Ремиксирана версия на популярната американска песен „Blueberry Hill”, изпълнявана от руския премиер Владимир Путин, се превърна в хит в руските дискотеки, предаде АФП.

Путин изпя парчето в края на 2010 г. на благотворителен концерт в Санкт Петербург, на който присъстваха много чужди звезди като Шарън Стоун и Моника Белучи. Песента е композирана през 40-те години на миналия век и през годините е била изпълнявана многократно от най-различни певци, сред които и ритъм енд блус пианиста Фатс Домино.

Сега руският диджей Смаш, чието истинско име е Андрей Ширман, ремиксирал изпълнението на премиера и го превърнал в 6-минутен дискотечен хит, пише БТА.

Смаш казва, че в начинанието му няма нищо политическо и че то не е свързано с предстоящите президентски избори през 2012 г., на които се предполага, че Путин ще се кандидатира отново. „Песента ми изобщо не е свързана с тези избори. Путин няма никаква нужда от реклама, защото целият свят го познава”, заяви диджеят. /DarikNews.bg



CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355