Новата „Мис Варна 2007” ще си почива в Италия

Любопитно 17.08.2007 18:37

24 красавици бяха избрани от близо петдесет момичета, явили се на кастинга за Мис Варна. Участничките са на възраст между 13 и 22 години. Всички те бяха представени пред варненските журналисти на стилна пресконференция, която се проведе във „Вип Фешън кафе”.

Красавиците се представиха индивидуално с кратка презентация за себе си и задоволиха любопитството на медиите. За трета поредна година организатори на събитието са агенция „Вип Фешън груп”. Избраните момичета ще прекарат цяла седмица в луксозната обстановка на грандхотел „Варна”, като през това време ще бъдат подготвяни за събитието от специално сформиран екип от хореографи, фитнес инструктори, диетолози, фризьори и гримьори и ще имат възможността да се възползват от всички екстри на хотела.

За красавиците е подготвена интересна програма - благотворителни прояви, вечери на талантите, в които всяко момиче ще има възможността да се изяви и извън модния подиум. По традиция миските ще посетят Дома за деца, лишени от родителски грижи, и ще им подарят дрехи и играчки.

Част от напрегнатото ежедневие на красавиците ще бъде и направата на индивидуална фотосесия, която ще бъде изложена в каталога на модното шоу.
Самият конкурс ще се проведе в луксозната обстановка край басейна на грандхотел „Варна”, като за целта ще бъде построена специална сцена във водата.

Водещи ще бъдат познатите лица от ефира на bTV - Иван и Андрей, като компания на сцената ще им прави красавицата Снежанка Касабова - „Мис Варна 2005”, която все по-често варненската публика вижда в ролята на водеща. Участничките в конкурса ще се представят в три тура. В първия кръг ще бъде представена уникалната колекция на дизайнера Цено Вутов, подготвена за конкурса.

Банските костюми за втория тур ще бъдат специално изработени по размери на участничките от „Ребека” - Париж, Франция. Нашумялата в последните години с участията си в конкурса „Мис България” модна фирма „Астела” с дизайнер Аня Милушева ще предостави официалните тоалети на участничките за финалния кръг. За настроението на гостите между туровете ще се погрижат фолклорна формация „Вакали” и финалистите на „Мюзик айдъл”, които ще направят последна спирка след турнето си на сцената на „Мис Варна 2007”.

Победителката ще получи корона, специално изработена от „Велмар”, на стойност 7000 евро, която се съхранява в сейф. Освен бляскавата корона миската ще получи и множество парични и предметни награди от фирмите спонсори на мероприятието. Почивка за двама в Италия е и голямата изненада за новата „Мис Варна 2007”.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355