
Любопитно 09.06.2025 18:21 Снимка: ДНЕС+
На нощна разходка в Ефес
Директорът на музея на Ефес Мурат Калеагасъоглу заяви, че инициативата "Нощен музей" вече привлича сериозен интерес, като отбеляза, че тя ще продължи до 1 октомври
От този месец археологическият комплекс на античния град Ефес, в близост до турския град Измир, започна да посреща туристи след залез слънце като част от инициативата "Нощен музей", която цели да предостави възможност за разглеждане на комплекса в прохладните летни вечери, съобщи сайтът "Дейли сабах", цитиран от БТА.
В рамките на проекта археологическите обекти на територията на комплекса са осветени по специален начин, който по думите на организаторите създава "уникална атмосфера" за посетителите на античния Ефес.
Директорът на музея на Ефес Мурат Калеагасъоглу заяви, че инициативата "Нощен музей" вече привлича сериозен интерес, като отбеляза, че тя ще продължи до 1 октомври. "Отчетохме огромен наплив от туристи още в първата вечер на инициативата (4 юни). Нощните разходки дават различен облик на Ефес", допълни още Калеагасъоглу, като подчерта, че посетителите ще могат да се насладят на "нощния Ефес" всяка седмица от сряда до събота в часовия диапазон от 19:00 ч. до 23:00 ч.
"Нощната атмосфера наистина ме впечатли", заяви Емин Гюлер, един от първите посетители. Мустафа Джаневи - друг посетител, също сподели впечатлението си от нощната разходка в античния град, като заяви, че "всеки трябва да изпита тази емоция поне веднъж в живота си."
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 09:56 На Кръстовден всички молитви се сбъдват
- 09:46 Проф. Николай Овчаров: Цар Иван Александър бил не по-малко благороден от кралете в Западна Европа
- 09:36 Украйна заяви, че е поразила с дронове нефтопреработвателен завод в руската република Башкортостан
- 09:24 Как бе заловен убиецът на Чарли Кърк
- 09:13 ЦСКА изкова първа победа с красиви голове
- 09:03 Един човек е задържан, а друг е в болница след бой на летището в София
- 08:56 Полша и НАТО вдигнаха изтребители заради опасност от руски дронове (ВИДЕО)
- 08:52 Джефри Сакс: Макрон ми призна, че войната в Украйна е изцяло по вина на НАТО