Мажоретки превзеха Поморие

Любопитно 02.09.2009 10:26

За пети пореден път Поморие стана домакин на Фестивала на духовите оркестри и мажоретни състави “Ритъмът на морето”. Организатори на празника са община Поморие и Читалище “Просвета”. В двата фестивални дни гостуващите състави от Чирпан, Банско, Сливен, Казанлък, София и Поморие се представиха пред гостите и гражданите на крайморския град с дефилета по крайбрежния булевард.

За първи път във фестивала участваха духов оркестър и мажоретен състав от Унгария. Кметът на община Поморие инж. Петър Златанов откри официално фестивала, който няма състезателен характер, защото е замислен като празник на музиката и танца, на младостта и красотата. ”За пети пореден път ще се насладим на тържеството на красотата, младостта и неизменния ритъм на морето. Пожелавам успех на всички участници” каза при откриването Златанов.

Мажоретеният състав "Фреш" при народно читалище "Просвета" в град Поморие спечели "Диамантената корона на Орфей" тази година във втория Световен младежки фестивал в Италия "Орфей в Италия", който се проведе в Лидо Ди Йезоло. Всички участници във фестивала “Ритъмът на морето” ще получат почетна статуетка и диплом от община Поморие.

Фестивалът на духовите оркестри и мажоретни състави е включен в програмата на ежегодните празници “Море от вино” в Поморие, които продължават до 6 септември. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.09606
GBP GBP 1 2.25768
RON RON 10 3.85476
TRY TRY 100 4.03485
USD USD 1 1.66539