Любопитно 18.08.2022 11:26 Снимка: ДНЕС+
Лека и свежа салата, точно като за лятото
Преди лятото да ни се изплъзне, време е (в случай, че все още не сме) да хванем вълната на свежите и леки салати. Все пак, в жегите по-често ни си прияжда нещо леко. Но за да не останем гладни пък, трябва да е и засищащо.
И за щастие перфектният баланс между леко и засищащо наистина съществува. Доказателство за това е салатата, която комбинира богатите на протеин скариди с ефирно фета сирене и сочна диня.
Ето точно как да си я приготвим по рецептата на delish. Необходими са ни само 20 минути, няколко лесно достъпни вкусотийки, които да смесим и четири гладни стомаха.
Какво ни трябва:
- 4 с. л. предварително приготвен дресинг от лимонов сок и нарязан на ситно лук
- 450 г добре почистени големи скариди
- 1 пакет микс зелени салатки
- 700 г нарязана на ситно диня
- 60 г натрошено сирене фета
Какво ги правим:
Първата стъпка е да сготвим скаридите. За целта вземаме тиган с незалепващо покритие и в него за една минута на среден огън загряваме една с. л. от дресинга с лимонов сок и лук. След това добавяме цялото количество добре почистени скариди и ги готвим за шест до осем минути, като от време на време ги разбъркваме.
През това време в голяма купа смесваме микса от зелени салатки, нарязаните на ситно парчета диня и останалите три с. л. от дресинга с лимонов сок и лук.
След като и тях сме разбъркали добре и скаридите ни са вече напълно готови, можем да пристъпим към сервирането.
Разпределяме салата от купата на четири равни части в чинии, разпределяме скаридите, а накрая поръсваме всяка порция с натрошеното сирене фета.
Воала! Това е всичко, за да си приготвим една от най-бързите и лесни рецепти за свежа лятна салата, която освен вкусна, е и засищаща. Чудесна идея би било да си я занесем за обяд в офиса например. Или пък в кошницата за пикника през уикенда. Ние бихме я хапвали почти навсякъде, не само за обяд, но и за вечеря.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 20:54 Хороскоп за петък, 26 декември 2025 г.
- 20:46 Патриарх Даниил връчи орден „Св. Йоан Рилски” на Вселенския патриарх Вартоломей
- 19:34 Кремъл за коледното видеообръщение на Зеленски: Дали е способен да взема адекватни решения?
- 19:21 Турската полиция арестува 115 предполагаеми членове на Ислямска държава
- 19:11 Коледа и странните обичаи по света
- 19:00 Захарова: Германия няма пари за коледни елхи заради политиката си срещу Русия
- 18:55 Крал Чарлз Трети заведе семейството си на църква пеша
- 18:50 Шкварек: Въпрос на време е у нас да се пръкнат първите пакистански банди и ислямистки гнезда