Любопитно 10.02.2025 18:07 Снимка: ДНЕС+
Кание Уест напусна X с антисемитски скандал
Рапърът не за първи път предизвиква потребителите в интернет
Рапърът Кание Уест изтри профила си в социалната мрежа X, след серия от обидни публикации в платформата. Йе, както също е познат, бе разкритикуван, че публикува предимно "изпълнени с омраза" забележки за еврейския народ.
В края на миналата седмица много от постовете му се фокусираха върху еврейската общност. Кание провокира дори още повече като написа: "Обичам Хитлер"; "Аз съм нацист"; и "Никога не се извинявам за еврейските си коментари".
След публикациите в акаунта му излизаше текстът "предупреждение за чувствително съдържание", а много потребители призоваха Илон Мъск, собственик на X, да отстрани рапъра от платформата.
Въпреки това се оказа, че Уест сам е изтрил профила си.
Кание от години страда от биполярно разстройство и има моменти, в които след месеци на мълчание, препълва социалните си мрежи с доста скандално съдържание. Наскоро заяви, че всъщност е болен от аутизъм, но диагнозата е поставена от съпругата му Бианка.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:27 Нискотарифните авиокомпании предупреждават за по-скъпи билети след реформата на ЕС
- 19:19 Франция също се възмути от палежа на коли пред българското посолство в Скопие
- 19:11 България и Гърция са на последно място по БВП на човек от населението в ЕС, начело е Люксембург
- 19:03 Психолог: Семейната ваканция често се превръща в лакмус за проблемите във връзката
- 18:55 Инфлуенсърът Стоян Колев се сдоби с обвинения за хулиганство и шофиране след употреба на наркотици
- 18:47 Руските сили са превзели село Кутузовка в Донецка област
- 18:39 Путин събира лидерите на АСЕАН в Казан
- 18:31 Спряха вноса у нас на 277 тона опасни домати, лимони, риба, сладолед и мед