Любопитно 03.05.2021 17:01 Снимка: ДНЕС+
Как най-добре да разположим бюрото в офиса
Работата в офис с много хора има своите безспорни предимства и, разбира се, някои недостатъци, сред които по-трудна концентрация и вследствие на това - по-ниска продуктивност.
Проучване на експерти от лондонския University College си поставя за цел да установи, кое е най-доброто място за стола ни в офиса, за да сме максимално продуктивни и удовлетворени от работата си.
Изследването, проведено от екипа на Кърстин Сейлър, се базира на отговорите на 172 служители на техническа компания в Лондон, които работят в общи помещения. Те трябвало да оценят своята продуктивност, способност за концентрация и на финала – удовлетворението от работата си.
Резултатите показали, че както в ресторантите, така и в офисите, хората предпочитат да сядат с гръб към стената, а не в средата на помещението. Причината за това е, че онези служители, в чието полезрение попадат много колеги, доста по-лесно се разсейват и губят производителност.
Също така, онези, които седят по-близо до прозорците, са по-продуктивни от онези, които работят успоредно на стените, пише Daily Mail. Затова най-доброто работно място за работа в офиса е с гръб към стената и близо до прозореца. /lifestyle.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:26 Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
- 10:23 В 16:00 ч. Гълъб Донев ще представи Бюджет 2026, дефицитът - доста над 3%
- 10:16 Англия проспа почти цял мач и не промени нулите срещу Гана
- 10:08 Рубио предприе близкоизточна обиколка при съседите на Иран след споразумението
- 10:01 Американци кръстиха бебето си Xfrgolszzzxy, болницата отказа да го регистрира
- 09:53 24-часова национална стачка в Гърция. Какво трябва да знаят туристите?
- 09:46 Пиян шофьор помете коли и размаха пистолет сред гости на сватба във Варна
- 09:38 Любовна драма завърши с три трупа в общежитие в Угърчин