Италианец ще прекара 3 години в пещера
Любопитно 12.10.2006 13:04
Италиански социолог и спелеолог се готви да прекара до три години в пещера. Това съобщава вестник "Ла Република" и уточнява, че Маурицио Монталбини е слязъл в пещера, която се намира в Централна Италия вчера.
"Подписах писмо, с което разрешавам на хората, които ме следят отвън, приятелите ми от Ъндърлаб, подземната лаборатория, да ме оставят в пещерата до три години", заяви 53-годишният Монталбини. "Това е последният ми експеримент, защото вече съм на достатъчно голяма възраст", подчерта ученият, който в началото на 90-те години постави рекорд като прекара 366 дни в пещера. Целта на експеримента му е да разбере по-добре естествения ритъм на тялото, за да успее да намери най-ефикасната доза от медикаменти за борба със стреса и безсънието. "Когато останах 366 дни под земята бях убеден, че съм прекарал само 219 дни", сподели италианецът и обясни това с факта, че тялото му по някакъв начин е "удължило" само класическото денонощие от 24 часа. Мъжът ще прекара цялото време в пещера на 80 метра дълбочина и широка 2 метра. Дължината й е около 50 метра, а височината - 5. Температурата там е между 9 и 10 градуса. Монталбини ще получава вода отвън по специална тръба, а храната му ще е под формата на хапчета. Все пак той е внесъл в пещерата 4 кг мед, 2 кг ядки и 1 кг шоколад. /БГНЕС
"Подписах писмо, с което разрешавам на хората, които ме следят отвън, приятелите ми от Ъндърлаб, подземната лаборатория, да ме оставят в пещерата до три години", заяви 53-годишният Монталбини. "Това е последният ми експеримент, защото вече съм на достатъчно голяма възраст", подчерта ученият, който в началото на 90-те години постави рекорд като прекара 366 дни в пещера. Целта на експеримента му е да разбере по-добре естествения ритъм на тялото, за да успее да намери най-ефикасната доза от медикаменти за борба със стреса и безсънието. "Когато останах 366 дни под земята бях убеден, че съм прекарал само 219 дни", сподели италианецът и обясни това с факта, че тялото му по някакъв начин е "удължило" само класическото денонощие от 24 часа. Мъжът ще прекара цялото време в пещера на 80 метра дълбочина и широка 2 метра. Дължината й е около 50 метра, а височината - 5. Температурата там е между 9 и 10 градуса. Монталбини ще получава вода отвън по специална тръба, а храната му ще е под формата на хапчета. Все пак той е внесъл в пещерата 4 кг мед, 2 кг ядки и 1 кг шоколад. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.