Италианците са шампиони по изневяра, французите – винаги готови за нея

Любопитно 27.02.2014 11:58

Италия е най-изневеряващата страна, като там са най-разпространени и игрите на прелъстяване и на обмен на любовни послания. На Апенините 34 на сто от италианките са си признали, че са имали любовници и след брака.

Като цяло, едва ли е изненада, че французите и италианците са шампиони по изневяра в Европа, като над 55 процента от мъжете и над една трета от жените са съгрешавали с друг партньор, установи изследване, цитирано от Агенция „Франс прес”.

Процентът на неверните през живота си съпрузи е по-малък в страните с протестантско мнозинство на населението, като например във Великобритания - 42 на сто и в Германия - 46 на сто. За сравнение в Белгия този процент е 51 на сто.

Проучването било поръчано от сайта за извънбрачни запознанства Gleeden.com и обхванало представители на Франция, Германия, Испания, Италия, Белгия и Великобритания.

Изследването потвърждава по статистически път големия шум, който се вдигна относно "аферата Гайе", свързана с любовните авантюри на френския президент Франсоа Оланд. И клишето за доста склонните към изневяра французи.

Не бяха забравени и интимните приключения на италианския бивш премиер Силвио Берлускони.

Заедно с Оланд те добре символизират представата за техните нации в областта на изневярата. Неверността на съпружеските двойки е по-добре разпределена между половете в страните от Северна Европа и най-вече в Германия, където 43 на сто от дамите си признали, че са се отбивали от правия път в брачните си отношения.

Прави впечатление колко относително верни са британките. В Обединеното Кралство само 29 на сто от поданичките на Нейно Величество са признали за връзки извън домашното огнище.

При французойките този процент е 32 на сто. Размяната на целувки е по-често срещана в страните с протестантска доминанта. 53 на сто от интервюираните са го правили в Германия и 50 на сто в Обединеното Кралство.

Във Франция, Италия и Белгия този процент достига 46 на сто. Проучването установило, че французите са с най-голяма готовност за бъдеща изневяра. 35 на сто от анкетираните доверили, че без проблем биха встъпили в извънбрачна връзка, ако са сигурни, че тя ще остане незабелязана. /БЛИЦ

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355