Ирландия на второ място по милионери след Япония
Любопитно 10.07.2006 14:58
Ирландия следва Япония като страната с най-високо ниво на богатство на глава от населението със своите 30 000 милионера. Това сочи доклад на една от най-големите търговски банки в Ирландия.
В изследване, направено в осем водещи държави от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), Bank of Ireland Private Banking (BoIPB) нарежда Ирландия на второ място след Япония. Следващи в класацията са Великобритания, САЩ, Италия, Франция, Германия и Канада.
Проучването показва, че средно на глава от населението в страната се падат по 150 000 евро. "Ключова определяща характеристика на нашето богатство е, че то е натрупано и създадено през последните десет години", смята Марк Кънингам, директор по мениджмънта в BoIPB. "Докладът изтъква, че голяма част от това богатство е създадено от приходи след инвестиции в недвижимо имущество и желание да се инвестира повече. Това е богатство на предприемачество, свързано с голям риск, за разлика от останалите развити държави, където водещо е наследяването", коментира още Кънингам.
В резултат на това ирландското богатство се е увеличило с 350% през последните десет години и е достигнало 681 милиарда евро. Прогнозите са, че до 2015 г. тази сума ще е 1.2 трилиона евро. Според доклада в момента в страната има 30 000 милионера като богатството им е изчислено на база приходи без да се пресмята стойността на недвижимото им имущество.
Ако се включи и то, вероятно боят ще достигне 100 000. От всички 30 000 има 300 души, чието чисто богатство е над 30 милиона евро, 2700 разполагат със суми между 5 и 50 милиона евро, а останалите - между 1 и 5 милиона. /АФП-БГНЕС
В изследване, направено в осем водещи държави от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР), Bank of Ireland Private Banking (BoIPB) нарежда Ирландия на второ място след Япония. Следващи в класацията са Великобритания, САЩ, Италия, Франция, Германия и Канада.
Проучването показва, че средно на глава от населението в страната се падат по 150 000 евро. "Ключова определяща характеристика на нашето богатство е, че то е натрупано и създадено през последните десет години", смята Марк Кънингам, директор по мениджмънта в BoIPB. "Докладът изтъква, че голяма част от това богатство е създадено от приходи след инвестиции в недвижимо имущество и желание да се инвестира повече. Това е богатство на предприемачество, свързано с голям риск, за разлика от останалите развити държави, където водещо е наследяването", коментира още Кънингам.
В резултат на това ирландското богатство се е увеличило с 350% през последните десет години и е достигнало 681 милиарда евро. Прогнозите са, че до 2015 г. тази сума ще е 1.2 трилиона евро. Според доклада в момента в страната има 30 000 милионера като богатството им е изчислено на база приходи без да се пресмята стойността на недвижимото им имущество.
Ако се включи и то, вероятно боят ще достигне 100 000. От всички 30 000 има 300 души, чието чисто богатство е над 30 милиона евро, 2700 разполагат със суми между 5 и 50 милиона евро, а останалите - между 1 и 5 милиона. /АФП-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната