Любопитно 14.06.2021 10:04 Снимка: ДНЕС+
Джо Байдън и съпругата му пиха чай с кралица Елизабет II
Президентът на САЩ Джо Байдън и първата дама Джил Байдън пиха чай с кралица Елизабет в замъка Уиндзор днес следобед. Те пристигнаха с президентския хеликоптер от Корнуол след края на тридневната среща на върха на Г-7. 95-годишната кралица ги посрещна в двора на замъка, където президентската двойка бе прието тържествено с военни почести. 78-годишният Байдън е 13-ият американски президент, който се среща с британската кралица.Кралицата е приемала още четирима президенти на САЩ в Уиндзор, резиденцията, където сега е в изолация заради пандемията - Доналд Тръмп през 2018 г., Барак Обама през 2016, Джордж У. Буш през 2008 и Роналд Рейгън през 1982 г.
Първата среща на Байдън с кралицата е била през ноември 1982 г., когато той като сенатор е пътувал до Великобритания за заседание на Британско-американската парламентарна група, съобщи Белият дом днес. Байдън бил част от група, която била приета от кралицата по време на това посещение.
Още по темата
-
Джо Байдън иска да съди Министерството на правосъдието на САЩ
преди 4 седмици
-
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон