Любопитно 24.12.2025 08:26 Снимка: ДНЕС+
Дядо Коледа пое на околосветското си пътешествие
Точно в 17 ч. вчера следобед Дядо Коледа започна своето околосветско пътешествие. Той потегли от града, в който живее – Рованиеми, разположен на Полярния кръг. Шейната му, теглена от северни елени, е пълна с подаръци за всички, които вярват в него.
Северноамериканската служба за космическа отбрана и тази година е в пълна готовност да проследи пътя на Дядо Коледа и да предава на живо прелитането на шейната над всяко населено място по света. Официалното отброяване вече е в ход, а първите подаръци вече са раздадени.
Помощниците на Дядо Коледа напомнят, че макар децата вече да са заспали, когато той посещава домовете им, е добре да му оставят бисквитки и чаша мляко.
Мнозина се питат как шейната успява да обиколи планетата за толкова кратко време. Засега обаче магията на празника остава неразгадана.

Който се съмнява в способностите на Дядо Коледа, може да проследи движението на шейната в реално време. Един от начините е чрез приложението на наблюдение на полетите “Flight Radar”. Номерът на полета на шейната е R3DN053.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:51 Няма ваксина и лечение срещу редкия щам на ебола в Конго
- 09:49 КНСБ: Максималната пенсия да се увеличава със същия процент както минималната
- 09:44 УЕФА променя квалификациите в Европа заради непрестанните разгрoмни резултати
- 09:36 Държавният секретар на САЩ предложи "нов път" за кубинците
- 09:29 Еквадорец избухна със страхотен хеттрик в "Джирото"
- 09:21 Ваучерите за храна може да станат и за почивки
- 09:14 В Скопие внесоха предложение за референдум за българите в конституцията
- 09:06 ЦСКА завоюва Купата на България