Любопитно 24.11.2024 15:49 Снимка: ДНЕС+
Чака го модерен затвор за 35 милиона: Димо Алексиев сбъдна най-големия си страх
Димо Алексиев ще стяга куфарите към затвора с лек режим в Казичене. Това е почти сигурно, защото неговото провинение е идентично с това на известния готвач Андре Токев, който осъмна именно в Казичене след две пиянски изцепки зад волана.
Алексиев го очаква доста лек престой зад решетките, в случай че бъде осъден, което изглежда почти сигурно, тъй като, когато го залавят да шофира пиян, той вече има условна присъда, чийто изпитателен срок още не бе изтекъл.
Затворническото общежитие, в което обаче ще бъде настанен актьорът, е доста модерно, а коридорите му се заключват през нощта. Димо ще може да прекарва у дома до две денонощия в месеца, както и да работи на различни обекти извън общежитието без охрана. Ще може да се вижда с посетителите си без заграждения и да има свободен достъп до близките си. Ще може да посещава и културни, спортни или религиозни мероприятия, дори да учи близо до общежитието, ако са такива желанията му, разбира се, пише "България днес".
Никак не е малка вероятността Алексиев да изпита комфорта и на най-новия затвор у нас - пандиза с лек режим в дупнишкото село Самораново, който е и първият кауш у нас, без решетки, предвиден специално за хора с рецидив, какъвто е и случаят на известния актьор.
Освен че затворът в Самораново е най-новият, той е и най-модерният. Освен помещенията за лишените от свобода, които са стаи с врати, а не килии с решетки, е изградена мултифункционална сграда с фитнес зала, медицински център, кухненски блок, зали за занимания в свободното време.
Дали Димо ще уцели джакпота и ще бъде настанен в Самораново, ако бъде осъден, предстои да разберем в най-скоро време, защото се очаква актьорът да сключи сделка с прокуратурата.
"Най-големите ми страхове се сбъднаха!", каза известният актьор, докато го извеждаха с полицейска стража от сградата на Съдебната палата след края на съдебното заседание. А пред съда ко водещият на екстремното риалити "Игри на волята" обяви, че "човек започва да цени най-много нещо, когато го няма", визирайки свободата, която преди е "смятал за даденост".
"Предишното ми прегрешение не бе разгласено", призна още екранният партньор на Ралица Паскалева. И добави: "Най ме беше страх, че това ще ме настигне като бумеранг".
Двамата адвокати на актьора Марио Найденов и Димитър Вълчев се опитаха да убедят магистратите, че деянието на подзащитния им не е с висока степен на обществена опасност и че той няма да се укрие. Посочено бе й, че актьорът трябва да се грижи за децата си, едното от които е бебе.
От своя страна съдът извади неизвестен за медиите, но силен коз в полза на влизането на актьора в затвора.
"Обвиняемият има 40 административни нарушения на Закона за движение по пътищата", обявиха магистратите, без да уточнят за какъв срок са натрупани. Макар и косвен, този довод явно също е изиграл роля за "окончателното им и неподлежащо на обсъждане решение", по силата на което Димо Алексиев ще се озове в затворническата килия.
В краткото слово на Алексиев пред съда обаче, нямаше и думичка на разкаяние. Формално погледнато, той все още се води невинен "до доказване на противното" и затова няма за какво да се разкайва. Но това е според буквата на закона.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:17 ДВ: Военни маневри - готви ли се Китай да нападне Тайван?
- 14:07 АП: Израел спира работата на хуманитарни организации в ивицата Газа, дори и на "Лекари без граници"
- 13:58 Херцогство Корнуол: Доходите на принц Уилям за 2025 г. възлизат на внушителните 30 милиона долара
- 13:47 БНБ: Печалбата на банките у нас нараства с 3,6 на сто до 3,4 млрд. лева към края на ноември
- 13:40 Италианският L'Antidiplomatico за 2026 г.: Геополитика на междуцарствието - свят без хегемония
- 13:36 Сирия наложи полицейски час в град Латакия след протести, прераснали в насилие
- 13:26 Банков удар в Германия: Около 30 милиона евро са били откраднати при обир в Гелзенкирхен
- 13:19 "Резидент": В Киев са доволни от ефекта от удара по резиденцията на Путин, готвят нови операции