Автомобилната компания, в която Джеф Безос тайно е инвестирал

Любопитно 25.04.2025 18:56 Снимка: ДНЕС+

Автомобилната компания, в която Джеф Безос тайно е инвестирал

Джеф Безос не е един от най-богатите хора на планетата без причина. Той е демонстрирал своя бизнес нюх много пъти и то не само с Amazon, на която дължи успеха си, предаде lifestyle.bg.

Милиардерът обаче не мисли да спира да инвестира в бизнес начинания. А за едно от поредните му не се говори много, защото самият той действа доста потайно.

От TechCrunch разбираме, че Джеф Безос тайно е инвестирал в компанията Slate Auto, която е базирана в Мичиган. Стартъпът, който е насочен към разработването на електрически автомобили, е създаден през 2022 г. и до момента е успял да привлече много хора.

Голяма част от тях са такива с опит в автомобилната индустрия, работили за компании като Ford, General Motors, Stellantis и Harley-Davidson. В Slate Auto е инвестирал и Марк Уолтър, собственикът на Лос Анджелис Доджърс и изпълнителен директор на Guggenheim Partners.

През 2023 г. компанията привлече 111 милиона долара инвестиция от общо 16 инвеститори, сред които и самият Безос. Но не е ясно с колко точно милиардерът е участвал. В края на миналата година е трябвало да бъде проведен и втори кръг на инвестиране, но резултатите от него все още не са ясни.

Каква е целта на компанията

Разбира се, Джеф Безос няма да инвестира пари в начинание, в което не вярва, че ще успее. Ето защо компанията има голяма цел. Задачата пред Slate Auto е да създаде достъпен двуместен електрически пикап, чиято стартова цена да е около 25 000 долара.

Източници, запознати със случващото се в компанията, твърдят, че нещо като отправна точка за Sale Auto са модели като Ford Model T и Volkswagen Beetle./lifestyle.bg

CHF CHF 1 2.08244
GBP GBP 1 2.28752
RON RON 10 3.92982
TRY TRY 100 4.4875
USD USD 1 1.71926