Любопитно 09.06.2022 15:20 Снимка: ДНЕС+
25 души пострадаха след срутване на нов въжен мост в Мексико (ВИДЕО)
Близо 25 души са ранени, след като висящ мост в Ел Пасео Риберено – туристическа атракция в Куернавака, се срути по време на церемония по повторното откриване на съоръжението.
Кметът Хосе Луис Уриостеги Салгадо и съпругата му, както и членове на неговия кабинет и служители на кметството, са сред ранените, като някои от тях са със счупени кости и леки наранявания на главата, съобщи Анадолската агенция.
Според Енрике Клемент Галардо, ръководител на Департамента за гражданска защита на щата, в момента се провежда разследване.
Не е известно дали срутването на моста е причинено от конструктивни недостатъци или възстановителните работи не са били достатъчно прецизни.
Работата по възстановяването на забележителността започна, след като властите установиха, че туристическата атракция е претърпяла структурни повреди след земетресението през 2017 година, уточни БГ войс.
Предварителните доклади сочат, че инцидентът е причинен от претоварване, на което окачването не е успяло да издържи.
Видеоклипове в социалните медии показват мъж в черно, който е близо до мястото и скача на моста, докато преминава тълпата, преди съоръжението да се срути.
“Това беше непредпазливост от страна на някого, който започна да скача. Мостът не издържа на тежестта и ние паднахме. Някои имат счупвания и натъртвания, но за щастие няма сериозни наранявания”, сподели Уриостеги Салгадо пред болницата, в която бяха откарани много от ранените.
“Интересува ме повече здравето на хората, които са пострадали и все още са в болница. Не възнамерявам да подавам жалба. Дори не исках да гледам видеото, защото е наистина драматично това, което преживяхме”, добави той.
Никой не е бил арестуван или обвинен във връзка с инцидента.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:21 ГЕРБ няма да бърза с кандидат-президентската си двойка, обяви Георг Георгиев
- 16:08 Женският тим на Лудогорец загуби финала в групата си от Шампионската лига
- 15:57 Дубай изгуби лукса си, продава го на безценица
- 15:45 България с 6 лодки на Световното за юноши и девойки в Пловдив
- 15:33 Блогерът Андрей Гюров остави отворена вратата към президентската надпревара
- 15:20 Огънят настъпва към Бордо: изпепели 42 000 хектара, затвори магистрила, спря влакове
- 15:08 Димитър Здравков, ПБ: Илияна Йотова е най-достойният възможен кандидат за президент
- 14:56 Никола Цолов стигна до 7-о място в Унгария, влиза като водач в лятната пауза