Крими 11.09.2023 10:42 Снимка: ДНЕС+
Жертва на домашно насилие: Заплаши, че ще ме направи на парчета
В Сливен жена и близките ѝ живеят в постоянен страх за живота си заради мъж, който въпреки ограничителната заповед тормози бившата си половинка. Ралица Пърева и близките ѝ са заплашвани от заливане с киселина до жестока саморазправа. Въпреки подавани десетки сигнали към полицията, и не само, проблемът и страхът остават.
„Заплашвана съм, че ще ме направи на парчета. Казвал ми е, че ще ме запали жива. Последно в събота дойде с шише с някаква течност и каза, че ще ме залее с него и ще остана без коса, без очи, без лице. Това е ежедневно. Открадна номерата на колата ми, напълни резервоара с вода. Пред работното ми място изпусна гумите на автомобила ми. Идва в дома ми и спря тока от таблото. Напълни ключалката на входната страна на жилището с клечки”. Това разказа в ефира на „Здравей, България” по Нова потърпевшата Ралица Пърева.
По думите ѝ Димитър, бащата на двете ѝ деца, е оказвал и физическо насилие над нея.
„Потърсих помощ, но няма резултат. Пускам жалби, но буквално нищо не се случва”, подчерта тя. И допълни: „Винаги обаче казват, че няма свидетели на случая. По тяхната логика ограничителната заповед не действа, когато няма свидетели”.
"През нощта получих нова заплаха в пощата, в която казва, че иска да умра. Тогава отидох до полицията. Когато ме попитаха дали съм разговаряла с медии и потвърдих - го задържаха. Сега е в ареста за 24 часа", посочва Ралица.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие