Крими 22.04.2024 17:44 Снимка: ДНЕС+
Заплашиха с оръжие непълнолетни момчета в Борисовата градина заради 40 лв.
Тримата 16-годишни младежи са задържани за 48 часа
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност трима 16-годишни младежи за грабеж над непълнолетни момчета.
На 20.04.2024 г. около 21,20 часа в парк „Борисова градина“ обвиняемите Х.Н., В.К. и М.К. отнели 40 лева от две непълнолетни момчета, като използвали заплаха за това.
Тримата обвиняеми обградили пострадалите, отправили към тях заплашителни реплики, а В.К. надигнал блузата си и показал на момчетата, че разполага с оръжие и че ако не им дадат пари, ще последват неблагоприятни за тях последици.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 198, ал. 1, вр. чл.20, ал. 2 , вр. ал. 1, вр. чл. 63, ал. 1, т. 3 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ до 3 години. Х.Н., В.К. и М.К. са задържани за срок до 48 часа.
Днес, 22.04.2024 г., наблюдаващ прокурор внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец