Крими 09.11.2021 14:34 Снимка: ДНЕС+
Заловиха 20 нелегални мигранти край Омуртаг
Задържаха 20 нелегални мигранти край Омуртаг, съобщават от Областната дирекция на МВР в града.
Едната група е била заловена в града, а другата - на разклона за село Станец.
На 7 ноември полицаи са се отзовали на сигнал за група млади мъже на улица в града. На място униформените установили 11 души без документи за самоличност. Други деветима без документи, сред които и непълнолетни и малолетни, били засечени преди разклона за село Станец, след като в районното управление постъпил сигнал за група, придвижваща се в посока към Омуртаг.
Чужденците съобщили, че са от Афганистан. Пълнолетните са задържани, а на непълнолетните и на двамата малолетни е предоставена полицейска закрила.
По случаите са образувани досъдебни производства, работата по които продължава.
Припомняме, това е поредният случай на заловени имигранти край Омуртаг. Преди няколко седмици на пътя София -Варна отново беше заловена голяма група бежанци.
В нощта срещу неделя и през деня също бяха задържани други две групи нелегални мигранти, като сред тях имаше и двама души с коронавирус. Те бяха настанени под полицейска охрана в болницата Омуртаг.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:35 Мелания Тръмп и скритите послания на една първа дама
- 17:25 Цените на повечето зеленчуци вървят надолу
- 17:13 Султанът на Оман прие иранския външен министър
- 17:02 Отряд на ПСС спаси парапланерист, заплел се в дърво
- 16:50 Приказката, родена от глад и смърт
- 16:40 "Левски" честити рождения ден на Сираков с емоционално видео
- 16:28 "Кръстникът" на Копола превръща малко диво селце в мафиотска легенда
- 16:16 Разследват пилоти и отбори от Формула 1 за данъчни престъпления в Италия