Крими 23.01.2023 19:33 Снимка: ДНЕС+
Задържаха втори мъж в Бургас за клипове с насилие над животни
Втори 50-годишен мъж е задържан в Бургас заради разпространявани в социалните мрежи видеоклиповете с нехуманно отношение спрямо гръбначни животни, съобщи говорителят на полицията Цветелина Рандева.
Вчера сутринта служители на второ Ру Бургас се самосезираха и образуваха преписка за системно нехуманно отношение към гръбначни животни след сигнали от множество зоозащитници и представители на медиите. Задържан за денонощие бе мъж на 50 г., който участва в част от клиповете. На едно от видеата той пали малко животинче, натикано в капан, а на друго измъчва коте с вълчи капан.
Вече са назначени експертизи на електронните средства за комуникация - мобилни телефони и компютри, ползвани от двамата мъже, чиято обща страст от години била отглеждането на гълъби.
И второто задържане е за срок до 24 часа, като работата по случая продължава под ръководството на Бургаска районна прокуратура, уточняват от ОД МВР Бургас.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 15:36 Трима души са пометени в района на централния пазар във Варна
- 15:17 Плъховете напускат потъващия кораб - елитът в Киев стяга куфарите за бягство на Запад
- 15:09 Христо Гаджев: Пропада доставката на нови ракетни комплекси и новите радари с Франция
- 15:02 Община Варна сключи договори за кастрация на улични котки в петте района на Варна
- 14:59 НАТО: Русия подготвя космическо оръжие, което да порази сателитите на Starlink
- 14:55 Работодателите алармират за незаконно поемане на дълг от 1 млрд. лв. с удължителния бюджет
- 14:50 Опасен наркотик се слага по чаши и вейпове за упояване
- 14:49 Гвардейски оркестър и почетен караул изпратиха легендарния Боян Радев