Крими 21.11.2024 13:51 Снимка: ДНЕС+
Задържаха четирима лихвари в София, изнудвали длъжници със заплахи и насилие
При операцията на ГДБОП са претърсени седем адреса и са иззети над 100 000 лева и документи
ГДБОП разби добре структурирана организирана престъпна група лихвари, изнудвали длъжници чрез заплахи и насилие да продават имоти и да погасяват кредити, отпускани срещу непосилни лихви, съобщиха от МВР.
Специализираната полицейска операция е проведена от екипи на главната дирекция в София на 19 ноември, под надзора на Софийската градска прокуратура.
В хода ѝ са задържани четирима мъже - на 47, 49, 50 и на 54 години, за участие в престъпната схема.
При претърсване на 7 адреса и автомобили на арестуваните са намерени и иззети около 100 000 лева, мобилни апарати, документи за прехвърляне на недвижими имоти и моторни превозни средства и други, които имат отношение към воденото разследване.

Дейността на групата е наблюдавана близо година, през който период са събирани доказателства за извършваната дейност. Според пострадали, ръководителят на престъпната схема е заявявал пред тях, че няма на кого да се оплачат от неговите действия. Той и другите участници в групата са принуждавали чрез заплахи, насилие и принуда длъжниците си да плащат на всяка цена непосилни месечни вноски, включително с продажба или прехвърляне на движимо и недвижимо имущество.

На всички задържани са повдигнати обвинения по два члена от НК - за ОПГ и за изнудване, и мярката им за неотклонение е удължена до 72 часа.
Действията по разследването продължават, допълват от полицията

Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за сряда, 24 декември 2025 г.
- 19:08 Ким откри пет луксозни хотела с дъщеря си, отчете икономически напредък на КНДР
- 19:01 Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в Топ 10 на "Спортист на Балканите"
- 18:54 Южна Корея тества ултраиздръжлив робот за изследване на мистериозните лунни пещери
- 18:47 В Полша двама миньори се задушиха с метан и загинаха във въгледобивна мина
- 18:39 Московски съд арестува задочно Каспаров, обявен за чужд агент и включен в регистъра на терористите
- 18:32 Как дядо Коледа пътува по света? Отговорът се крие в Айнщайн
- 18:27 "Политико": Европа проваля Украйна