Крими 01.04.2025 16:34 Снимка: ДНЕС+
Въвлечен в схемата на телефонните измами сигнализира полицията и спаси парите на възрастна жена
Той бил нает по телефона за "работата"
Мъж, въвлечен в схемата на телефонните измами, сигнализира полицията и спаси спестяванията на възрастна жена, съобщи БНР.
Вчера около 19:00ч. в Първо РУ-Стара Загора 28-годишен мъж заявил че бил нает от неизвестно за него лице по телефона за работа, като около обяд е бил изпратен на адрес в Града на липите, за да вземе пратка, която непозната за него жена хвърлила от тераса найлонова торбичка. След като установил, че в торбичката има пари и злато, мъжът се усъмнил, че е въвлечен в престъпление и информирал полицейските служители.
В резултат на проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия на униформените от Второ РУ било установено, че потърпевшата е 69-годишна жена, която след телефонен разговор била заблудена по схемата "помощ на полицията" и хвърлила торбичка, в която имало 3300 лв. и множество златни и сребърни накити.
Във Второ РУ-Стара Загора е образувано досъдебно производство. Работата по случая продължава.
От полицията напомнят: Бъдете бдителни и не се поддавайте на телефонни измами!
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци