
Крими 26.06.2020 20:05 Снимка: ДНЕС+
В Търговищко задържаха турчин, издирван с червена бюлетина на Интерпол
Издирван с червена бюлетина на Интерпол - Анкара турски гражданин е задържан до 72 часа, след като е бил установен на адрес в търговищко село, съобщават от Апелативна прокуратура - Варна.
Окръжната прокуратура в Търговище ще внесе искане в Търговищкия окръжен съд за временното му задържане за срок до 40 дни с цел екстрадиция в Турция.
65-годишният Кьоксал Е. е издирван за изнасилване и престъпления против половата неприкосновеност. Деянието е извършено над дете. За престъплението той е бил осъден от съда в град Бурса на 15 години лишаване от свобода през май 2012 год., като присъдата е влязла в сила.
Осъденият е задържан в родното си село, но е турски гражданин. В България е пребивавал с временно разрешение. Турските съдебни власти го издирват с цел арест и екстрадиция, за да изтърпи наложеното му наказание.
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи
- 18:56 Проф. Ива Христова: МЗ планира ваксината срещу варицела да е задължителна, но няма пари затова
- 18:51 Джей Ди Ванс разказа за "трудния момент" в който съобщил на Тръмп, че Чарли Кърк е убит
- 18:48 Незабавно завий 20 градуса надясно: Пътнически самолет летя опасно близо до Air Force One