
Крими 25.11.2024 13:56 Снимка: ДНЕС+
Трима примамиха гейове в хотели в София, снимаха ги голи и ги изнудваха
Трима души бяха задържани за изнудване на гейове, които примамили в хотели в София, снимали ги голи и изнудили да им дадат 150 000 лева.
Те били задържани преди дни при акция на криминалистите на 6-о РУ в СДВР. Схемата била следната: две от момчетата си правели регистрации в гей приложения като grindr и примамвали хора оттам в хотели в София.
Там ги карали да се съблекат голи, след което веднага ги снимали. Заплашвали ги, че ще качат снимките в интернет и ще ги изпратят на близките им, ако не им преведат големи суми пари.
Някои дори теглели заеми, а сумите нареждали в сметката на третия мъж.
Сред жертвите има работещ в голяма телевизия и голям шеф в банка. Общо пострадалите са петима.
Въпреки заплахите, мъжете се оплакали, а тримата били задържани. Те са на 26, 28 и 32 години, единият е криминално проявен. Тепърва се изяснява колко пари са успели да вземат, но по първоначални данни става дума за над 150 000 лева само за 2 седмици, пише "24 часа".
Мъжете са обвинени в изнудване и са оставени в ареста.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.29208 |
![]() |
10 | 3.92879 |
![]() |
100 | 4.47071 |
![]() |
1 | 1.72426 |
Последни новини
- 21:42 7-годишно дете издъхна на път към "Пирогов"
- 21:22 Хороскоп за неделя, 4 май 2025 г.
- 19:33 Началникът на Районното управление в Хасково поема Областната дирекция на МВР в града
- 19:24 Мис България Вероника Стефанова стана майка за трети път
- 19:11 Врати на градкси автобус затиснаха главата на дете в Русе
- 18:59 Патриарх Даниил в Шумен: Тук е люлката на българската цивилизация
- 18:47 С опасност за живота остава момчето, пострадало след падане с тротинетка в Карлово
- 18:36 България и Гърция са подписали съвместната декларация за използването на водите на река Арда?