Крими 10.04.2024 16:42 Снимка: ДНЕС+
СРП повдигна обвинение на Дебора за шофиране с 2,9 промила алкохол
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 33-годишна жена, шофирала след употреба на алкохол.
На 09.04.2024 г. обвиняемата Д.С. е шофирала лек автомобил марка „Фолксваген“ по бул. „Черни връх“ в гр. София с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда, а именно 2,90 на хиляда, установено с тест „Дрегер 7510“. Д.С. е дала проба за изследване в болница.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ от 1 до 3 години и „глоба“ от 200 до 1000 лева.
Спрямо Д.С. е наложена мярка „гаранция в пари“ в размер на 5000 лева.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:36 Радев в Гданск: Преустановяването на военните действия изисква дипломация
- 16:29 Учителите в готовност за протест заради бюджета
- 16:21 Украйна ще подпише споразумения за над 10 млрд за възстановяване
- 16:13 Рим контрира шефа на НАТО: Разрешили сме само логистични полети, а не въздушни удари срещу Иран
- 16:06 Депутатите приеха окончателно промените в Закона за съдебната власт
- 15:59 Рюте: Италия разреши 500 американски военни самолета да излетят от нейната територия
- 15:55 Стартира Лятната програма за групови занимания ,,Приключения около света"
- 15:52 ЕС отпусна първите 3,2 млрд. евро от новия заем за Украйна