Крими 06.08.2022 15:18 Снимка: ДНЕС+
Шествие „Няма да забравим, няма да търпим и простим” в село Микрево
Десетки участваха в шествието-протест след убийството в благоевградското село Микрево, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.
С минута мълчание бе почетена паметта на 82-годишния Иван Чорбаджийски, убит от крадци-роми в дома си преди седмица.
Шествието премина под надслов: "Няма да забравим! Няма да простим! Няма да търпим! и "Не искаме да живеем с убийци и крадци". В него участваха и роми, които осъдиха действията на двамата убийци и обирджии.
Организаторът на протеста Аделина Йовева поиска изселване на фамилиите на двамата извършители, законността на къщите им, камери за наблюдение и вечерен час за обитателите на ромската махала.
„Искаме да живеем в мир и разбирателство в селото, от тези двамата са пропищели всички, по тях не може да съдите за нас - ромите”, каза обитател на махалата. Същото каза и жена от ромската махала.
На шествието присъства и Людмил, син на убития бай Иван.
Шествието тръгна от площада в Микрево до къщата на бай Иван, където бяха положени цветя от протестиращите, запалиха и свещички в негова памет.
БГНЕС припомня, че за убийството на бръснаря бяха задържани 18-годишният Огнян Огнянов и още едно 14-годишно момче. На 2 август Окръжен съд постанови мярка „задържане под стража” на Огнянов, чиято мярка може да бъде обжалвана пред Софийския апелативен съд.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24138 |
RON
|
10 | 3.83895 |
TRY
|
100 | 3.87156 |
USD
|
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 19:35 Тайланд обвини Камбоджа в нарушаване на примирието с 250 дрона
- 19:26 НЗОК: Хиляди "хоспитализирани" са посещавали игрални зали
- 19:17 Антъни Джошуа пострада леко след катастрофа в Нигерия, двама са загинали
- 19:08 Задържан за потрошен инвентар в дискотека изкърти радиатор и наводни ареста в Кърджали
- 18:59 Китай обяви „големи военни учения“ около Тайван, тайванската армия готви отговор
- 18:50 Експерт: Тръмп иска да изтегли US войските от Европа, за да поеме тя отговорност за отбраната си
- 18:42 Шон "Диди" Комбс поиска незабавно да бъде освободен от затвора
- 18:34 Тайната на Пиенца: Ренесансовата амбиция на един папа