
Крими 04.02.2025 11:12 Снимка: ДНЕС+
Шефът на СДВР: Бързата реакция на полицията е предотвратила по-голяма кървава баня в София
Задържаната за нападението с нож в София 22-годишна жена е с явни психически отклонения и поставена тежка психическа диагноза
Това каза пред журналисти директорът на столичната полиция старши комисар Любомир Николов. Той потвърди, че при инцидента са пострадали трима мъже - на 51, 48 и 21 години.
„След бързата и адекватна реакция на колегите от Четвърто районно управление жената е задържана и е предотвратен опитът ѝ за нараняване на други граждани, които са щели да пострадат от нейната проява на агресия“, обясни Николов.
"В 8:11 ч. в Четвърто районно управление е постъпил сигнал за буйстващо лице на адрес в близост до инцидента. Незабавно е насочен патрул и 12 минути по-късно е подаден сигнал за наранено лице. Реакцията на полицията е била бърза и адекватна, в резултат на което се е стигнало да бързото залавяне на жената и предотвратяване на по-тежки инциденти“, обясни още Любомир Николов.
По думите му служителят на банката не е очаквал тази агресия, а другите две лица са били на улицата.
По-късно от прокуратурата и столичната полиция ще дадат още подробности за тежкия инцидент.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10146 |
![]() |
1 | 2.25664 |
![]() |
10 | 3.85059 |
![]() |
100 | 4.15961 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 19:30 Гърция иска парламентарно разследване на измамите с европейски субсидии
- 19:22 Села в Северозападна България минават на воден режим
- 19:15 Над 110 хиляди арестувани в Турция след опита за преврат през 2016 г.
- 19:07 В Германия съдят лекар, умъртвил 15 пациенти със смъртоносни инжекции
- 18:57 След протеста: Вдигат с до 20% заплатите на служителите в държавните ловни и горски стопанства
- 18:50 Фридрих Мерц планира да ореже помощите за безработни в Германия
- 18:42 Повече от половината българи не могат да си позволят едноседмична ваканция
- 18:34 Зеленски обяви мащабна трансформация в правителството! Юлия Свириденко е новият премиер