Крими 02.08.2023 09:57 Снимка: ДНЕС+
Със 70 000 лв. бизнесмен обезщетил жена си за побоя с тенис ракета
Симо Касабов сключи споразумение за 3-годишна условна присъда след жестокия побой
40-годишният пловдивски бизнесмен Симо Касабов е платил 70 000 лв. обезщетение на жена си Димитрия, която преби с тенис ракета. Плащането е направено в деня на съдебното заседание по делото му и след като пострадалата потвърди, че е получила парите, той успя да сключи споразумение с прокуратурата.
Както "24 часа" вече писа, Касабов призна вината си и договори 3-годишна условна присъда с 5 г. изпитателен срок. Преди това бизнесменът прекара над 7 месеца зад решетки, тъй като беше с мярка за неотклонение "задържане под стража".
Симо и Димитрия били във връзка от 2002 г. Мъжът бил ревнив и ограничавал контактите на съпругата си с приятелки и роднини. Следил телефона и местоположението ѝ. През годините се случвало да ѝ посяга. На няколко пъти Касабова бягала, но бизнесменът я намирал, биел я и ѝ взимал портмонето.
На 14 декември м.г. Симо Касабов се прибрал и заварил жена си с мобилен телефон, за който той не знаел. Избухнал скандал, Димитрия решила да сложи край на връзката им и мъжът я нападнал с тенис ракетата. След като била приета в болница, лекарите установили пробит далак, мозъчно сътресение, спукано тъпанче, редица фрактури и около 300 мл кръв в коремната кухина. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 21:15 Хороскоп за петък, 19 декември 2025 г.
- 19:32 На 96 години си отиде режисьорът Иванка Антонова - Гръбчева
- 19:23 "Фич": Политическата нестабилност в България пречи на реформите и перспективите за растеж
- 19:15 АПИ: В почивните дни се ограничава движението на камионите над 12 т по АМ„Тракия“,„Струма“ и „Хемус"
- 19:07 Затвор до пет години за предоставяне на социална услуга без лиценз
- 19:00 Поучително: Ето какво се случва, когато пуснат лабораторни мишки в природата
- 18:52 Шофьор влезе в насрещното и се вряза в камион край Разград
- 18:45 Китай призова САЩ да спрат да въоръжават Тайван