Различни страшни слухове витаят за жестоко убития Мариян Пасков

Крими 10.03.2025 13:01 Снимка: ДНЕС+

Различни страшни слухове витаят за жестоко убития Мариян Пасков

Пети ден след обявяването за изчезнал на 20 годишния Мариян Пасков, жителите на граничния град Кула, в който е живял, са настръхнали и гневни. Липсата на повече подробности около изчезването на момчето, поражда десетки слухове.

От Окръжна прокуратура -Видин казаха за Труд news, че днес в ранния следобед ще има официално съобщение по случая от Апелативна прокуратура София, а евентуално в утрешния ден и съвместна пресконференция, с подробности от полицията и прокуратурата.

В неделния късен следобeд, пресцентъра на ОДМВР-Видин пусна кратко съобщение. В него се съобщаваше, че “екипи на полицията, под надзора на Окръжна прокуратура-Видин, извършват множество оперативно-издирвателни и процесуално-следствени действия във връзка с обявен за общодържавно издирване на 5 март т.г. 20-годишен жител на гр. Кула. В хода на продължаващите и към момента действия по прецизното изясняване на фактите и обстоятелствата по случая разследващите работят по всички възможни версии, включително и за извършено тежко криминално престъпление. Работата продължава под ръководството на наблюдаващ прокурор  в рамките на образуваното досъдебно производство.“

По неофициална информация от полицията, към момента трупът на момчето не е открит. В дол, в близост до градчето, полицията е открила човешки останки, на които се извършват различни експертизи.

В ефира на Нова биологичната майка на изчезналия Мариян, Мариана Йонова, която живее във Видин, съобщи че полицията е взела от нея проба за ДНК експертиза.

Официалното съобщение на полицията не успя да разсее съмненията за жестоко убийство в малкото градче, но породи още повече слухове от открит разчленен и в последствие изгорен труп на момчето, до задържани две лица от малцинството, заподозрени в убийството, избягали в съседна Сърбия и върнати на българската полиция.

Мариян Пасков има по-малка сестра, която живее в същото приемното семейство на Павлинка Вътова в град Кула, при което е живял до края на 2023 г. и той. От там си тръгнал по собствено желание и заживял в къща с хора от малцинствата.

Скромен и трудолюбив младеж, който според жителите на Кула, не е направил нищо лошо на никого, но той не е бил подготвен да живее сам, бил е добродушен и много наивен.

Жителите на Кула пък са гневни и готови на протест, защото изчезването на момчето, което се е ползвало с добро име, породи вълна от съпричастност, но това не помогна да бъде отменена кушията за Тодоров ден, съпроводена с много музика и хора.

Във фейсбук групата „Кула без цензура“ хора са излели гнева си с думите към общинската администрация „да имат срам и съвест пред Бог и малкото останали граждани в града“. Жителите на Кула обвиняват общината, че е виновна и е позволила в граничното градче да дойдат от къде ли не стотици хора от малцинствата, докарани само, за да гласуват контролирано на избори. Това са „пришълци, некадърници, без образование, които убиват, крадат, изнудват и заплашват хората“.

CHF CHF 1 2.04649
GBP GBP 1 2.32593
RON RON 10 3.93076
TRY TRY 100 4.94156
USD USD 1 1.80145