
Крими 21.05.2025 14:33 Снимка: ДНЕС+
Разбиха нарколаборатория в Силистра, задържано е 18-годишно момче
Престъпна дейност, свързана с отглеждане на канабисови растения, е пресечена при операция на служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Силистра.
Полицейските действия са реализирани вчера и са резултат от предварителна оперативно-издирвателна работа.
На частен адрес в областния град е извършено претърсване, при което са открити 18 растения канабис в начална фаза на растеж. Намерени са също канабисови семена, някои от които поставени върху влажни тампони и в процес на покълване, електронна везна и множество запълнени с почва пластмасови съдове.
Като съпричастен по случая за срок до 24 часа е задържан 18-годишен, известен на полицията с противоправни деяния.
По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354 в, ал.1 от НК, разследването продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Силистра.
През последните дни това е поредната успешна реализация на силистренските криминалисти срещу наркопрестъпността, след като в края на миналата седмица двама бяха задържан в момент на сделка с дрога.
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“
- 19:24 Мотив за престъпление: Разследват версията, че Кърк е убит заради трансджендър
- 19:15 Китай и САЩ преговарят за мита, руски петрол и продажбата на ТикТок
- 19:05 Пушилин: Руската армия обгражда ВСУ в Красноармейско-Дмитровската агломерация
- 18:54 Meteo Balkans: Дъждовен старт на седмецата, слънчеви дни и захлаждане за уикенда
- 18:44 На ход е хибрид между тротинетка и автомобил (ВИДЕО)
- 18:33 Алла Пугачова не се страхува от смъртта, но не иска нейни песни на погребението си
- 18:23 Новият френски премиер Себастиан Льокорню се отказва от премахването на два официални почивни дни