
Крими 27.10.2021 12:36 Снимка: ДНЕС+
Простреляната жена в София е жертва на домашно насилие
Преди по-малко от две седмици жена беше простреляна от бившия си мъж в София, който има ограничителна заповед да не я доближава, съобщи Нова телевизия.
Това е пореден случай на насилие между настоящи или бивши партньори. По данни на МВР за последната година 2098 жени са станали жертви на домашно насилие.
Елена Александрова е майка на 8-годишно момче. По думите й в продължение на осем години тя е била жертва на домашно насилие.
При нея всичко започнало с обещания за любов и семеен уют. Агресията, по думите й, се отключва в моменти, когато мъжът й е употребил алкохол.
"За хора, които са подложени на дългогодишно и системно насилие, е много трудно да подадат сигнал", уточнява Милена Димитрова, координатор на Националната гореща линия за пострадали от насилие в "Асоциация "Анимус".
През 2017 година Елена решава да потърси помощ от институциите. Подава сигнал в полицията и в отдел "Закрила на детето" към Агенцията за социално подпомагане, но нищо не се променило.
На територията на цялата страна има 9 кризисни центрове за пълнолетни лица с общ капацитет от 94 места и 19 за настаняване на деца, с капацитет от 196 места./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.07559 |
![]() |
1 | 2.26868 |
![]() |
10 | 3.86535 |
![]() |
100 | 4.10014 |
![]() |
1 | 1.67552 |
Последни новини
- 15:28 Теодор Славев, БИПИ: Политиките на парче в правото са опасни, а разходите ги плаща държавата
- 15:20 Виктор Блъсков: Световния ред, геополитиката НЕ СЕ движат според нашите емоции
- 15:12 В аптеките липсват вносни лекарства
- 15:05 Германският външен министър призова Путин да се съгласи на прекратяване на огъня
- 14:58 Роналдо подари Porsche на годеницата си
- 14:51 НАСА официално спира да изследва климатичните промени
- 14:44 Другият Зеленски: Въоръжен с писмо от съпругата си и със сако, той благодари шест пъти на Тръмп
- 14:36 Иранските власти извършиха публична екзекуция на четворен убиец