Крими 10.07.2020 12:53 Снимка: ДНЕС+
Президентският съветник Пламен Узунов вече е обвиняем
Разследването е длъжностни престъпления и търговия с влияние
Президентският съветник Пламен Узунов вече е с повдигнато обвинение, съобщи защитата му. Той беше арестуван вчера по разследването за търговия с влияние вчера.
Узунов е задържан за 72 часа в ареста. Обвинен е, че се е сговорил с Пламен Бобоков да извършва престъпление по служба. Подробности ще станат ясни малко по-късно.
По обед се очаква със същото обвинение да се сдобие самият Пламен Бобоков, който вчера беше задържан.
Разследването се води по чл. 321, ал. 6 от НК за престъпен сговор за извършване на длъжностни престъпления и търговия с влияние.
Прокуратурата показа част от доказателствата по разследването. От комуникация между Бобоков и секретаря по правните въпроси и антикорупция на президента Пламен Узунов се вижда обсъждане на имена за посланици. Бобоков е посочил двама дипломати – един за Алжир и един за Нигерия. Те са Румен Петров и Жоро Кираджиев. Румен Петров ръководи мисията в Алжир.
Междувременно Върховният административен съд /ВАС/ започва вътрешна проверка във връзка с разпространената от прокуратурата информация за комуникация между лице, обозначено като “Prezident-Pl. Uzunov“ и Пламен Бобоков, при която е установено, че е разменена информация за неподписано от съдиите и необявено съдебно решение на ВАС. На 27 декември 2018 г. Узунов изпратил на бизнесмена съдебно решение, което още не е било подписано от съдиите от ВАС. Шест дни по-късно решението става публично достояние, твърдят от прокуратурата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:41 Тръмп за балната зала на Белия дом: Ще струва под 400 млн. долара, проектът е от най-високо качество
- 09:33 Учени предупреждават: Черноморският басейн може да се затопли с 4 градуса до 2070 г.
- 09:28 Драма в края, самоубийствено равенство и много нерви на Спартак - Добруджа
- 09:26 Израел се готви за подновяване на боевете - не знае за споразумение между САЩ и Иран
- 09:18 Русия призова Германия да отмени забраната за показване на символи за Деня на победата
- 09:11 Димитър Николов за Giro d’Italia: Организаторите ни дадоха оценка „перфето“
- 09:05 На 87 години почина създателят на CNN Тед Търнър
- 08:57 Кои са избраните от Радев за министерски постове и ще има ли двама вицепремиери?