
Крими 03.12.2022 11:34 Снимка: ДНЕС+
Повдигнаха обвинения на трима фалшификатори на документи
Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняеми трима души за разпространение на фалшиви документи, съобщава БНР. Групата е действала от началото на годината в България и други страни в ЕС.
Обвиняемите са изработвали фалшиви лични карти, шофьорски книжки и задгранични паспорти. Разследването установило, че всеки от участниците имал определена роля - набиране на хора, които искали да се снабдят с фалшиви документи, възлагане на поръчката и впоследствие нейното изпълнение.
Желаещите да се снабдят с фалшиви документи заплащали по 250 евро за лична карта и шофьорска книжка и по 300 евро за изработката на задграничен паспорт.
По делото са извършени претърсвания и изземвания, лични обиски, огледи на местопроизшествие и са разпитани свидетели.
Тримата обвиняеми са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои да се извърши преценка на събраните доказателства с оглед внасяне на искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража".
Още по темата
![]() |
1 | 2.0974 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85788 |
![]() |
100 | 4.15376 |
![]() |
1 | 1.67638 |
Последни новини
- 21:21 Хороскоп за вторник, 22 юли 2025 г.
- 19:36 The Telegraph: Великобритания подготвя 50-дневна кампания за въоръжаване на Украйна
- 19:28 Ердоган: Светът трябва да приеме реалността за съществуването на две държави в Кипър
- 19:21 Проф. Михаил Станчев: Войната в Украйна ще свърши, но няма да е тази година
- 19:13 След принц Андрю и делото "Епстийн": Книга обвинява още един член на кралското семейство в педофилия
- 19:06 Митата на Тръмп удариха производителите на зехтин в Гръция, търсят нови пазари
- 18:59 Техеран: Нов кръг преговори за иранската ядрена програма ще се проведе в Истанбул
- 18:52 Автобус падна от 25 метра в Русия, 13 миньори загинаха